WEiTI

Drugi serwer dydaktyczny Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych

Uwagi i wyjaśnienia związane z serwerem studia.elka.pw.edu.pl

Zalogowanie i wylogowanie.
 1. Ten serwer nie obsługuje automatycznego wylogowania. Aby się wylogować konieczne jest CAŁKOWITE zamknięcie przeglądarki. Zamknięcie pojedynczego okna NIE WYSTARCZA.
 2. W celu zalogowania należy podać login i hasło z jednego z serwerów: elektron.elka.pw.edu.pl lub mion.elka.pw.edu.pl tak jak na serwerze studia. W przypadku osób mających konta na obu serwerach powinno działać hasło z serwera elektron.elka.pw.edu.pl.
Wersjonowanie materiałów.
 1. Począwszy od semestru 11L materiały dydaktyczne podlegają wersjonowaniu tzn. w każdym semestrze trzeba je umieścić "na nowo".
 2. Jeśli prowadzący chce użyć tych samych materiałów ponownie to na początku nowego semestru musi skorzystać z funkcji: Kopiuj z poprzedniego semestru w każdym z katalogów: priv, pub, lim.
 3. Serwer będzie przechowywał materiały z trzech ostatnich semestrów (wliczając semestr bieżący).
 4. Dla studentów (tak jak dotychczas) materiały będą dostępne tylko w trakcie trwania semestru.
 5. Począwszy od semestru 15Z materiały przedmiotów, które były prowadzone w poprzednim semestrze lub roku są automatycznie kopiowane przed początkiem semestru.
Dostęp spoza PW.
 1. Ten serwer jest dostępny bez ograniczeń przez całą dobę.
 2. W ciągu ostanich dwóch tygodni kwietnia 2017 pojawiła się jakaś aplikacja (Adroid?, iOS?, ..?) generująca częste i liczne zapytania do serwera studia. Niestety spowodowała ona wzrost obciążenia, który mocno spowolnił i tak już niezbyt szybki serwer. Aby dało się krzystać z serwera trzeba było "zwalczyć" aplikację. Do czasu poprawienia aplikacji przez autorów radzę zaprzestać korzystania z aplikacji pobierających strony z serwera studia. Wtedy po ok. 3 godzinach dostęp powinien zostać automatycznie odblokowany.
Wygląd.
 1. Wygląd serwera jest prosty i może nieco staroświecki. Wynika to z tego, że stosowane są wyłacznie najprostsze rozwiązania, czysty, podstawowy HTML. Dzięki temu żadna z przglądarek nie ma problemu z wyświetlaniem stron oferowanych przez ten serwer.
Zmiany.
 1. W dniu 2011.09.27 zmieniła się wersja programu do obsługi tabel z ocenami.
Podziękowania.
 1. Dane na których działa serwer Studia pochodzą z dziekańskiej bazy danych ERES. Dostep do nich jest możliwy dzięki przychylności Dziekanów i współpracy autorów bazy ERES: mgr inż. Włodzimierza Macewicza i dr Tomasza Traczyka.
Uwagi i problemy.
 1. Wszelkie zauważone problemy proszę zgłaszać na adres studia2@elka.pw.edu.pl Za wszelkie kłopoty przepraszamy.